Pipercross- sportowe filtry powietrza

03-08 2017
Jedne z najlepszych zamienników filtrów panelowych na świecie!!!!
Pipercross- sportowe filtry powietrza

Filtry firmy PIPERCROSS wykonane są ze specjalnej wielowarstwowej gąbki filtracyjnej produkowanej przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Otwory filtracyjne w gąbce powstają w komorze ciśnieniowej podczas kontrolowanej eksplozji, w wyniku której zostają one wypalone w materiale. Dzięki temu tworzony jest materiał o nadzwyczajnych możliwościach filtracyjnych, którego zdolność magazynowania zanieczyszczeń przy zachowaniu wysokiego poziomu przepływu powietrza nie ma sobie równych na świecie.

Wielowarstwowa konstrukcja filtra zapewnia najwyższą możliwą ochronę silnika przed zanieczyszczeniami oraz znaczący wzrost mocy i momentu obrotowego. Dziękujemy za wybór naszego produktu.

 

Montaż wkładów i stożków

Przed użyciem filtr należy rozsądnie zwilżyć olejkiem Pipercross. Montaż wkładów filtracyjnych jest identyczny jak filtrów oryginalnych. Możliwe jest jednak, że w celu ich właściwego dopasowania trzeba będzie użyć nieznacznej siły do ich prawidłowego wciśnięcia w obudowę. Wynika to z faktu, iż PIPERCROSS chce zapewnić maksymalnie dobre uszczelnienie.

Przed użyciem filtr należy rozsądnie zwilżyć olejkiem Pipercross. Po wybraniu odpowiedniego miejsca w dolocie należy upewnić się, czy średnica wlotu filtra zapewni właściwy przepływ powietrza. Filtr należy umocować w sposób uniemożliwiający jego niekontrolowane ruchy, z dala od ruchomych elementów silnika. Filtr nie może być narażony na bezpośredni kontakt z wodą i błotem oraz umiejscowiony blisko źródeł wysokiej temperatury. Stosowanie się do tych zaleceń pozwoli maksymalnie wykorzystać jego możliwości i zapewni długą i bezawaryjną pracę.

 

Filtry PIPERCROSS dzięki swojej konstrukcji nie wymagają częstego czyszczenia. Jeśli jednak zajdzie taka koniczność zabrudzony filtr należy umyć stosując środek myjący rekomendowany przez producenta oraz wodę lub w ostateczności roztwór nieagresywnego płynu do naczyń i wody.

 

Filtr wyjąć z pojazdu i delikatnie wytrzepać

Zwilżyć filtr preparatem myjącym (lub roztworem w/w płynu do naczyń i wody)

Po około 3 minutach wypłukać ciepłą wodą

Skontrolować rezultat i w razie potrzeby powtórzyć czynności 2 i 3

Otrzepać i pozwolić wyschnąć

Nasączyć filtr olejkiem produkowanym przez PIPERCROSS